Aký príbeh ukrýva váš šatník?


    Veľa ľudí si to neuvedomuje, že väčšinu vecí, ktoré dennodenne či príležitostne nosíme, majú svoj vlastný príbeh. Príbeh,  vďaka ktorému ich môžeme vlastniť. Príbeh, v ktorom niekto s nimi prerazil do sveta. Možno príbeh, ako ich niekto vylepšil a hrdo nosil. Týka sa to mnohých vecičiek, ale ja som sa rozhodla vám dnes predstaviť jedny z tých najznámejších. Zakaždým sa teším, keď si môžem prezrieť, čo je nové na Muline. Často tam nájdem chutné vecičky a načerpám novú inšpiráciu. Počas nedávnej návštevy Mulinu som si predstavila, koľko oblečenia má svoj vlastný príbeh, históriu. Preto som sa vám rozhodla predstaviť aké vzácne sú tieto vecičky a čo všetko za tým bolo.

    Svoj príbeh by som začala u TUTU sukní. Sú ideálnym kúskom v ženskom šatníku. TUTU sukňou nepohrdnú dospelé ženy ale ani malé baletky. Práve tu sa začala história týchto sukieň v baletných sálach, kde baletky očarujúco tancovali v týchto tylových sukniach už od 18.storočia. A nosia sa až do dnes. Či už na párty, do mesta, do školy, do kina, na rande, do práce, na bežné i slávnostné nosenie. Nosia sa všade. A prečo sú také obľúbené? Hodia sa širokospektrálne. Ku džínsovej košeli, ku farebným tričkám alebo tričkám s potlačou, ku koženej bunde. S TUTU sukňou budete vždy vyzerať romanticky a váš šarm bude podobný ako pôvab baletky.

    Ako ďalšie tu mám nezabudnuteľné malé čierne šaty, ktorým bola autorom samotná Coco Chanel. Práve ona prestala nosiť nepríjemné korzety a presadila si voľné padavé čierne šaty. A už v roku 1926 boli zverejnené v najznámejšom americkom fashion časopise Vogue. Coco tak očarila celý svet svojou jednoduchosťou. 

    Ďalšia vec, v ktorej môžete zažiariť aj vy,  sú určite lodičky. Ženami milované aj nenávidené. Je veľmi ťažké povedať, kto tento zbožňovaný kúsok výmysel, keďže už pred 3500 rokmi pred naším letopočtom, nosili egyptskí mäsiari takéto „lodičky“, aby si nezašpinili nohy pred krvou. No dnes to ľudia privlastňujú skôr francúzskemu obuvníkovi AndréPerugia, či návrhárke Kristin S. Wagnerovej. Mnohí hlásajú, že to bol práve Salvatore Ferragamo. To sa asi nedozvieme. Môžeme len ďakovať za takúto prekrásnu a praktickú vec. Vyzdvihnú nie len našu ženskosť alebo rafinovanosť, rozhodne povznesú aj naše sebavedomie. 

    Ku dokonalému sebavedomiu chýba už iba kabelka. My ženy, nepoznáme krajší pocit ako keď si kúpime kabelku, do ktorej sa nám všetko zmestí a ku všetkému nám ladí. No kabelka nebola vždy len súčasťou ženského pokolenia. Možno vás sklamem ale túto neodolateľne milovanú vec, nevymysleli ženy. To muži sú autormi našej závislosti.  Najskôr vymysleli malé „ladvinky“, či vrecúška, ktoré sa schovali pod šaty. Neskôr v 18 -19 storočí, naberané sukne s obručami začali pomaly vychádzať z módy a priliehavé oblečenie neumožnilo skrývať kabelky pod šatami.Žiadna žena si nechcela ničiť svoju postavu ľadvinkami a preto na svet prišli prvé kabelky. A od vtedy sa ženy stali „závislými“ na kabelky. Kupovali si rôzne kabelky pre rôzne príležitosti. Ak ste zatúžila mať jeden z týchto kúskov, každý nájdete na našej stránke www.Mulin.sk. Dotvoríte nielen príbeh vytúženej vecičky ale oživíte aj vlastný celoživotný príbeh.